היי, אני בטוח שאני יכול לסייע לך להגיע מהר יותר לאן שאתה רוצה. נסה אותי
כן, אני רוצה ללמוד איך!

כיצד לייצר לעצמך את מקום העבודה האידיאלי

מה שאנו בוחרים לעשות עם הזמן שלנו ביקום הזה, זה מה שמגדיר אותנו. את מי שאנחנו. את המורשת שלנו ואת התרומה הצנועה שלנו לעולם בתקופת החיים שלנו כאן.

כשאנחנו לא ישנים, אוכלים, מתקלחים, נופשים או מבלים עם משפחה וחברים, אנחנו עובדים. למעשה, העבודה היא מרכז חייהם של מליוני אנשים בעולם, ומתוקף כך צורכת את מירב הזמן והאנרגיות שלנו.

ההקדמה הזו אולי נשמעת לכם בנאלית, ידועה ומובנת מאליה, אך התובנה הזו היא היסוד הקריטי ביותר כשאנו רוצים לבחור מסלול קריירה ותעסוקה בחיים.

למה זה כל כך חשוב? כי אנחנו כבר לא רוצים "רק" להתפרנס בכבוד. לעבוד כל החודש רק כדי לשלם את שכר הדירה והחשבונות. רובנו נמצאים בשלבים מתקדמים יותר בפירמידת הצרכים של מאסלו, ויש לנו מודעות גבוהה מאוד למונחים כמו אושר ו-סיפוק.

אם כך, מהו מקום העבודה האידיאלי שלנו? זהו אותו מקום שיענה על מגוון הצרכים הללו בצורה מאוזנת ובצורה הטובה ביותר עבורנו.

מעולה! עכשיו כל מה שנשאר לנו זה למצוא אותו, נכון? אז זהו, שלא. על מנת לדייק את עצמנו בצורה אופטמלית, להיות סופר יעילים וממוקדים ולהצליח לקבל את מה שאנחנו חולמים ורוצים, אסור לנו לדלג על שלבים קריטיים בתהליך.

מהו אותו תהליך?

במילים פשוטות אפשר לקרוא לו "חיפוש עצמי" אבל אני אישית יותר מעדיף את המונח "דיוק עצמי". ביצוע תהליך שכזה מאפשר לנו לבצע ניתוח ואפיון מדויקים. ראשית, נבחן וננתח לעומק את מרכיבי האופי והאישיות שלנו. על סמך התוצאות שנקבל נעבור לשלב המיפוי של ה"אני המקצועי" שלנו – שכולל את החוזקות, החולשות, היכולות, הפוטנציאל, ועוד.

תהליך הוא למעשה כמו משפך שמתחיל מלמעלה, כאשר בפסגה נמצא ערך עליון של זיקוק משמעות החיים שלנו, ומשם כלפי מטה נגזרת כל הדרך עד לרמה הכי פרקטית של משימות יומיומיות שנוכל להתחיל לבצע בתום התהליך. התהליך הזה עוזר לנו להבין את עצמנו כל כך טוב כי הוא מבוסס על האושר שלנו, ולא של אף אחד אחר!

בסיום התהליך ולאחר ביצוע בדיקות אימות התוצאות בשטח, ניתן סופסוף לבנות את תכנית העבודה שמטרתה להביא אותנו אל היעד הנכסף. בין אם בתור שכירים או עצמאיים, או השילוב (האידיאלי בעיניי אגב) של גם וגם, רק אנחנו אדונים לגורלנו, ורק בידינו הכח לייצר את המציאות שאנו רוצים עבורנו.

לסיכום, בזמן הקצר שיש לנו כאן על הכדור, בואו לא רק נתפרנס ו"נעביר" את החיים עד הפנסיה. בואו נהנה מכל רגע של עשייה, נרגיש משמעותיים לזולת ולעולם, נחווה סיפוק אמיתי ונביא לידי ביטוי את היכולות האמיתיות שלנו. ואני אגלה לכם סוד קטן, כשעושים את כל זה, גם השפע הכלכלי פשוט מגיע, כי אנחנו מאושרים ומושכים אלינו דברים טובים וחיוביים.

אז אל תמשיכו להתלבט, לחשוש או לחכות שהדברים פשוט יקרו מעצמם! קבלו החלטה שב-6 חודשים הקרובים לכל המאוחר אתם יוצרים לעצמכם את מקום העבודה הבא, האידאלי עבורכם ובתנאים שלכם.

אני מזמין אותך לקבוע איתי שיחת ייעוץ אישית שבה נתמקד בך ובמסלול הקריירה שלך.